Trabzon'un suyuna analiz

Trabzon'un suyuna analiz

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü, şehre temiz ve sağlıklı içme suyu temin etmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Çevre ve insan sağlığını ön planda tutan çalışmalara imza atan TİSKİ ekipleri, arıtma tesisleri, su alma yapıları ve şebeke sularını da sürekli kontrol altında tutuyor. Yapılan analiz çalışmalarıyla kentin kaynak sularının kaynağında korunması ve kirliliğin önlenmesi amaçlanıyor.

18 İLÇEDE 72 NOKTADAN NUMUNE

TİSKİ Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen 2 günlük çalışma kapsamında 18 ilçede 72 noktadan numune alınarak, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik (İTASHY) kapsamında laboratuvarda yönetmeliğe uygunluk analizleri yapıldı. Aynı zamanda 160 noktada klor kontrolleri yapıldı ve 14 adet içme suyu arıtma tesisi ile şebeke suları kontrol edilerek, numuneler alındı.

SUYUN KALİTESİNDE SORUN YOK

Öte yandan 18 ilçenin tamamında bulunan 276 klor cihazının otomasyon sisteminde kontrolleri sağlanırken, arıza tespit edilen ya da dış etkenler nedeniyle çalışamaz hale gelen 34 cihazın tamir ve bakımı TİSKİ ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Yapılan analizlerde tespit edilen sorunlar giderilirken, içme suyu kalitesinde hiçbir olumsuz bulguya rastlanmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.