Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu kendisini heyecanlandıran o projeyi açıkladı!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu kendisini heyecanlandıran o projeyi açıkladı!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şehirde yapımı devam eden ‘Otogar, Ganita-Faroz ve Çömlekçi Kentsel Dönüşüm proje çalışmalarını yerinde inceledi.

Otogar, Ganita-Faroz ve Çömlekçi Kentsel Dönüşüm projelerini yerinde inceleyen Başkan Zorluoğlu, ilgililerden detaylı bilgi aldı. Başkan Zorluoğlu’na incelemeleri sırasında TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, KENT A.Ş. Genel Müdürü Emre Gülsever, Başkan Danışmanları Emre Akgün, Mehmet Karaoğlu ve ilgili daire başkanları eşlik etti.

z3.jpg

Ganita-Faroz projesiyle ilgili de bilgi veren Başkan Zorluoğlu, “Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu projeler içerisinde beni en çok heyecanlandıran çalışma Ganita- Faroz Projesi’dir. Büyükşehir Belediyesi olarak çok büyük projeler hayata geçiriyoruz. Ama Ganita-Faroz Projesi sosyal anlamda da hafızalarımız anlamında da anılarımızın biriktiği yerler anlamında da çok özel konumu olan bir alan. Ganita esasında çok eski yüz yıllardan beri Trabzon’da Güzelhisar ismiyle bilinen ve neredeyse herkesin bir anısının olduğu bir yaşam alanıydı. Uzunca bir süreden beri şehrin hafızasında çıkmış. Şimdi biz burayı yeniden şehrin kullanımına sunmak için çalışıyoruz. Hem bir taraftan eski görünümünü andıracak şekilde dizayn ediyoruz. Diğer taraftan her kesimin burada kendine bir şeyler bulacağı yaşam alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Çalışmalarını yakından takip ettiğimiz bir projemiz. Burada bu tarihi Ganita koyu aynı şekilde muhafaza edilecek. Çalışma tamamlandığında buraya gerekli düzenleme yapılacak kumsal aynen ortaya çıkacak. Hiçbir ticari ünite yok. İnsanların gelip özgürce oturup Ganita’yı yaşayabilecekleri bir alan olarak düzenledik. Oturma alanları da var projesinde. Burası işin kalbi ama bu alan Faroz’a kadar 2.8 kilometre düzenlemeyi ihtiva ediyor. Devamında yine çok geniş sahil düzenlemeler, yeme içme mekanları, gençlere dönük önemli aktivasyon alanları, denize dik iskelelerle balık tutma imkanları olacak ve su alanında ışıklı su gösterisinin yapılacağı bir mekan oluşturuyoruz. Etrafını da amfi gibi dizayn edip yıl boyunca su oyunları etkinlikleri ile buraya gelen ziyaretçileri eğlendirecek çok sayıda dokunuş var. Faroz’a kadar ayrıca kesintisiz yürüyüş ve bisiklet yolu yapılıyor. Onla birlikte Beşirli’ye kadar devam edecek. Buradan kaykayına binen vatandaşımız maçı izleyip dönebilecek. Sahil projelerinde projelerimiz bir taraftan Yomra bir taraftan Akçaabat sahilde bütünleşik bir dahil düzenlemesi anlayışı. Önümüzdeki bahar aylarından bu projenin ilk etabını vatandaşımızın hizmetine açmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıl temmuz ayına kadar çalışmanın bütünüyle tamamlanması ve gelecek yıldan itibaren halkımızın burada farklı bir destinasyonda keyif almasını hedefliyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.