Gelecek Partisi İl Başkanı Velioğlu, sert konuştu “Erdoğan’ın amacı seçim kazanmak değil, dokunulmazlık!”

Gelecek Partisi İl Başkanı Velioğlu, sert konuştu “Erdoğan’ın amacı seçim kazanmak değil, dokunulmazlık!”

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, yaptığı sert açıklamayla AK Parti’yi hedef aldı. Velioğlu, “Erdoğan’ın seçime girmesinin nedeni seçim kazanmak değil.

TBMM’de 200 milletvekili alarak yüce divandan kendini ve çevresindeki insanları korumak. O nedenle bugün yolsuzluğa bulaşan tüm bakanları milletvekili yaparak, milletvekilliği dokunulmazlığını hedefliyorlar” dedi.

“SERMAYEDAR SINIFI SERVET SAHİBİ OLDU”

Ak Parti son kez iktidar olduklarının farkında olup sermayedar sınıfını servet sahibi yapmak için çalıştıklarını kaydeden Velioğlu, “AK Parti 2018 yılı seçimlerinde son dönem seçildiğini biliyordu. 15 Temmuz süreci sonrasında referandum yapıldı. Ülkede sistem değişikliği yapıldı. Bu değişikliği hayata geçiren bir seçimdi 2018 yılı. Bu döneminde Ak Parti hiçbir zaman gariban, fakir, fukara gibi insanlara hizmet etmek için uğraşmadı. 2018 yılında yüzde 52 ile kazandı. Yüzde 52 ile kazanılan seçim zaten eriye eriye yüzde 50’yi bulmayacağını o günden biliyorlardı. Sürekli kendi ceplerine, 5’li çeteye çalıştılar. Sermayedar sınıfını daha büyük servet sahibi yapmak için çalıştılar. Bunu ekonomi politikalarından net olarak görüyoruz. 128 milyar dolar nerde diye biz boşuna sormadık. Faiz sebep, enflasyon sonuç diyerek faizi düşürüp enflasyonist ortam yaratıp burada fakirin alım gücünü düşürüp, yoksul kesimi açlık sınırının altına mahkum edip bankaların, sermayedar sınıfın servetlerine servet kattığı bir dönem yaşattılar ülkeye.” dedi.

GARİBANI EZEREK SEÇİM KAZANILMAYACAĞINI EN İYİ ERDOĞAN BİLİR

Erdoğan’ın yeniden aday olmasının altında yatan sebepleri açıklayan Velioğlu, “Seçim kazanmayı isteyen hiçbir iktidar asla garibanı daha çok ezerek seçim kazanamayacağını bilir. Bunu en iyi Erdoğan bilir. 2016 yılına kadar garibana sosyal yardımlarıyla öne çıkan Erdoğan, 2018 yılından sonra bir anda sermayedar sınıfını büyük servet sahibi yapmak için çalıştı. Bu da Erdoğan’ın 2018 yılından sonra seçim kazanma düşüncesinin olmadığını gösterir. Hatta anayasaya göre Erdoğan’ın ikinci dönemi dolmuş ve üçüncü döneme hakkı yoktu. Bu dönem adaylığını koymaması gerekiyordu. Ancak malum çevreler iktidar sonrasında yargılanacaklarını bildiği için bunca yıldır yaptıkları yolsuzluğun bedelini ağır ödeyeceklerini bildikleri için Erdoğan’ın ölene kadar orada olmasının bir zorunluluk olduğunu düşündüler. Tekrar adaylık yolunu açtılar.” diye konuştu.

AMAÇ İKTİDARLIK DEĞİL 200 VEKİL

Bakanların milletvekili yapılmasının nedenlerini açıklayan Velioğlu, “Erdoğan seçim kazanamayacağını biliyor. Ancak Erdoğan’ın seçime girmesinin nedeni seçim kazanmak değil. TBMM’de 200 milletvekili alarak yüce divandan kendini ve çevresindeki insanları korumak. O nedenle bugün yolsuzluğa bulaşan tüm bakanları milletvekili yaparak, milletvekilliği dokunulmazlığını hedefliyorlar.” şeklinde belirtti.

FANATİK KİTLEYİ KONSOLİDE EDİYOR

Erdoğan’ın kitlesini muhafazakarlık ve vatanperverlikle konsolide ettiğini söyleyen Velioğlu, “Erdoğan, seçimlerde yüzde 50+1’i hedeflese daha özgürlükçü, insanların refah seviyesini artırıcı bir söylemlerle insanların karşısına çıkar. Erdoğan şu an fanatik kitlesini konsolide etmeye çalışıyor. İnsanlar ekonomik kaygılardan dolayı Erdoğan’a sırt dönmesin, din algısıyla, vatanperverlik algısını yükleyerek karşısındakileri de hain ilan ederek ki ‘küffara teslim etmeyeceğiz’ dedi. Bu İslami yaklaşım değil.

Erdoğan böyle bir jargonla kendi katı kitlesiyle 200 vekili hedefliyor. Çoğunluğunun oyunu almak istese böyle kutuplaştırmaz. İki kutuplu bir seçimde Erdoğan 50+1’i bulamaz. Ak Parti, 200 vekil değil de 199 vekil alırsa bütün yolsuzluk yapanlar yüce divana gönderilebilir. Buradan da kurtulma şansları asla yok. Bu toplumun hırsıza oy vermesinin tek nedeni alternatifinin vatan haini olmasıdır. Buna inandırabildiği ölçüde hırsızlığını gizlemeye çalışıyor.” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.