CHP Trabzon Milletvekili Adayı Suiçmez: “Sandıkların namusu vatandaşa teslim edilmiştir”

CHP Trabzon Milletvekili Adayı Suiçmez: “Sandıkların namusu vatandaşa teslim edilmiştir”

CHP Trabzon Milletvekili Adayı Av. Sibel Suiçmez, Boztepe’de vatandaşlarla bir araya gelerek seçimlere kısa bir süre kaldığını var güçleriyle çalışarak Millet İttifakı’nı iktidar yapacaklarını kaydetti.

Suiçmez, sandık güvenliği konusunda ise “Bu ülkede sandıkların namusu iktidara ya da yüksek seçim kuruluna değil vatandaşların bizatihi kendisine teslim edilmiştir. Biz sandıkları adliyelere götüreceğiz. Sonuçların doğru olarak yazılması için çalışacağız. Uyumayacağız.” dedi.

Akçaabat Şinik’te meydana gelen elim kazada hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dileyen Suiçmez, “Trabzon’un başı sağ olsun. Yolcu otobüsü kazasında hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” dedi.

6 SİYASİ PARTİ BİR ARAYA GELEREK TARİHİ SORUMLULUK ÜSTLENDİ

Seçimlerde son düzlükte olduklarını ve var güçleriyle çalışarak Millet İttifakı’nı iktidar yapacaklarını kaydeden Suiçmez, “Sevgili dostlar sizler her şeyin bilincindesiniz. Birbirimize bir şey anlatmaya gerek yok. Tarihi bir süreçten geçiyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken hepimize tarihi bir görev düştü. Bundan bir süre önce 6 siyasi partimizin kıymetli genel başkanları bir araya geldiler ve bu tarihi süreçte rol almaya karar verdiler. Bir dönüm noktası olduğunu belirtip, tüm ayrışan kısımlarını geride bırakarak birleşerek bir masa oluşturdular. Dünya tarihinde belki bir ilk oldu. Dolayısıyla onlar bir araya geldiler. Millet İttifakı’nın adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak seçtiler. Bize düşen görev, deli gömleği gibi giydirilmiş olan ve hiçbir anayasal sistemde olmayan anayasa hukuku içerisinde yer almayan, dünyada eşi benzeri görülmemiş cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden bizi kurtaracak olan Sayın Kılıçdaroğlu’nu seçtirebilmektir. Başka yolu yok arkadaşlar. Bizim şahsi çıkarlarımızın hiçbir anlamı yoktur. Uzun koşuları bilirsiniz. Son düzlükte artık kalan son güç harcanır. İpi göğüsledikten sonra da o koşucuların çoğu yere yıkılır. Ama ipi göğüslerler. Şimdi biz depara kalkmış oyuncular gibi alanlardayız. Birleşe birleşe güçlenen o gücümüzü kullanacağız. O nedenle birinci sıra, sonuncu sıra adayı olmamızın önemi yok. Hepimiz birinci sıra adayıymışız gibi çalışıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

DELİ GÖMLEĞİNDEN KURTULMAK İÇİN MECLİSTE ÜSTÜN OLMALIYIZ

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden parlamenter sisteme geçmek için meclis üstünlüğünü elde etmeleri gerektiğini dile getiren Suiçmez, “Genel başkanlarımız tarih yazmaya karar verip yola çıktılar. İlerde birileri bu ülkeye dönüp baktığında elbette birileri bizi anacak. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan Millet İttifakı için bu cumhurbaşkanlığı sisteminden geriye dönüp güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönebilmek için mecliste en fazla sayıyla milletvekili temsili sağlamak için Trabzon’dan en yüksek oyla seçileceğimize eminim. Biz hak, hukuk, adalet diyoruz.” diye konuştu.

O GECE HİÇ UYUMAYACAĞIZ

Sandıkları boş bırakmayacaklarını ifade eden Suiçmez, “Sandıklar kapandığında bizim görevimiz sona ermeyecek. Bu ülkede sandıkların namusu iktidara ya da yüksek seçim kuruluna değil vatandaşların bizatihi kendisine teslim edilmiştir. Biz sandıkları adliyelere götüreceğiz. Sonuçların doğru olarak yazılması için çalışacağız. Uyumayacağız. Ve YSK Millet İttifakı’nın kazandığını ilan edene kadar görevlerimizi sürdüreceğiz. Onların en güçlü olduğu zamanlarda korkmadık, itaat etmedik, susmadık. Yine korkmuyoruz. İstedikleri kadar 5’li çetelerin akıttığı paralarla pankart açsınlar, kamu kaynaklarını kullanarak tüm Trabzon’u pankartlarla süslesinler.. İstedikleri kadar hayali temel atma töreni yapsınlar.. Halk kazanacak. 15 Mayıs’ta yeni Trabzon’a yeni bir Türkiye’ye uyanacağız.” şeklinde belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.