CHP Trabzon Milletvekili Adayı Hacıoğlu, vatandaşın gönlüne dokundu

CHP Trabzon Milletvekili Adayı Hacıoğlu, vatandaşın gönlüne dokundu

Trabzon’da ilçe ziyaretleri kapsamında çalışmalarını sürdüren CHP Trabzon Milletvekili Adayı Musa Hacıoğlu, acı gerçeklerle karşılaşmaya devam ettiklerini kaydetti.

Tonya, İskenderli, Beşikdüzü, Düzköy ve Akçaabat karayolunun 29 yıldır bitirilemediğini ancak iktidarın yerel temsilcilerinin temel atma töreni ile göz boyadığını açıkladı. Hacıoğlu, “Tonya’nın milletvekili var diye biliyorduk. Tonya’yı karış karış gezdik. Tonya, Ankara’dan nasibini alamamış” dedi.
HAYVANCILIK BİTMİŞ FABRİKA KAPANMA NOKTASINA GELMİŞ
Seçim kampanyası kapsamında Trabzon’da ilçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak ayak basmadık yer bırakmayan CHP milletvekili adayları Trabzon’un sahipsizliğinden yakındı. Trabzon’un bakanları, milletvekilleri, bürokratları olduğunu ancak Trabzon’a bakan olmadığını dile getiren Hacıoğlu, “Tonya gibi güzide ilçemiz var. Hayvancılığıyla, tereyağıyla Türkiye’ye hatta yurtdışına nam salmış bir ilçemiz. İlçemizde hayvancılık bitmiş. Tonya Süt Kooperatifi süt yetersizliğinden kapanma aşamasına geldi. Tarım Bakanı, geçtiğimiz günlerde Trabzon’a gelerek tarıma ve hayvancılığa ne kadar destek verdiklerinden bahsetmiş. Biz bu desteklerin karşılığını sahadan neden alamıyoruz? Vatandaşımız kırsalda kan ağlıyor. Ne tarımda ne hayvancılıkta ne de turizmde bir planlı çalışma yok.
ORMAN KÖYLÜSÜ YOK SAYILMIŞ
Vatandaşların Tonya’nın İskenderli bölgesinde tapu sıkıntısı devam ediyor. Vatandaş mahkemelerde boğuşuyor. Orman köylüsü yok sayılmış ve kaderine terkedilmiş. Orman sanayicisi ise kuralsız ithalat ile gelen sorunların altında ezilmiş. İşsizlik mevcut. İstihdam alanları oluşturmak yerine var olanlar da destelenemez duruma gelmiş. Tonya’nın mega turizm projelerine ihtiyacı var. İlçemizin kalkınması gerekiyor.
VATANDAŞLARIN TALEPLERİ HAYATA GEÇECEK
İktidar 20 yıldır adım atmadığı güney çevre yolunun ihalesini bile gerçekleştirmeden alelacele temel atma törenini gerçekleştiriyor. 1994 yılından beri Tonya, İskenderli, Beşikdüzü, Düzköy ve Akçaabat karayolu bitirilemedi. Bakalım güney çevre yolu 2050’yi mi bulacak? TOKİ konutlarında ise her hangi bir gelişme yok. Vatandaş çıkış yolu arıyor. Vatandaşların taleplerini bir bir not alıyoruz. Mutlaka hayata geçecek. Trabzon’a Tonya’ya sahip çıkacağız.” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.