Ana konularımızdan biri istihdamı arttırmak

Ana konularımızdan biri istihdamı arttırmak

CHP Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Sibel Suiçmez ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile Araklı İlçesinde sektöründe lider firma olan Doğupen Fabrikasını ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Şengün ile bir araya geldi.

Çalışmalar hakkında bilgi alan, Suiçmez emekçi fabrika çalışanlarına kolaylık dileyerek, vaatleri anlattı.

Suiçmez burada yaptığı konuşmada

“Gerçekten çok büyük çalışmalar yaptınız. Gurur duyuyorum. Bu işler bu bölğede hiçte kolay değil. Hem kendi aranızda bu işi yapıyorsunuz, üretiyorsunuz istihdamı arttırıyorsunuz ve bunu yaparken de bölgeniz de bu hizmeti

veriyorsunuz. gelişiminiz yine bu bölgede yapıyorsunuz.Bu işi farklı bölgelere giderek çok daha ucuza mal edecekken bu bölge için var gücünüzle çalışıyorsunuz. Gerçekten sizinle gurur duyuyoruz. Bizim de zaten ana konularımızdan biri millet ittifakı olarak istihdamı arttırmak. Bunun içinde üretim şart. O yüzden

sanayicinin önünü açacak projeleri ortaya koyacağız. Bu yapıldığı zaman gerçekten tüm sanayici cesur bir şekilde yatırımlarına hız verecek. Eminim çok farklı alanlarda, farklı istihdamı arttıracak projeleri de yapacak. Yeni fabrikaları da açacaksınız bölgenin en çok istihdam yaratan sektörünün başındasınız, o yüzden de ayrıva teşekkür ediyorum. Kadın çalıştırma açısından da oldukca fazla çalışanınız var gerçekten kutluyorum. Yatırımcıya güven veremezsek, ekonomik gelişme olanaksız hale gelir. Bugün bir şey söylenince yarın değişmeyeceğinden emin olamayan insan yatırım yapamaz” dedi.

GÜVEN BİR İHTİYAÇTIR

Bir ülkenin hukuk sistemi ne ise sanayi ve ticaretinin de buna endeksli olacağını belirten Av. Sibel Suiçmez, “Adalet olgusu ile ekonomi arasında çok bağlantı yokmuş zannedilse de gerçekten iş insanlarının en çok önem verdiği ve ilk sırada baktığı bir alan olduğunu biliyoruz. Biz bağımsız yargıyı yeniden inşa edemezsek, insanlara güven veremezsek ülke ekonomisi yol alamaz. Ekonomi için de hukuki güvenirlilik önemlidir. Bugün bir şey söylenince yarın değişmeyeceğinden emin olamayan insan yatırım yapamaz. Bir ülkenin geleceği bu şekilde ancak heba olur. Sizin de hak, hukuk adalet duygusu içerisinde beklentileriniz var. Ekonomistin içerisinde olduğu kısım bizi de çok ilgilendiriyor. Hukuk güvenliği, günlük değil belirli bir hukuki yapının oluşturuması şart. Nitekim güven çok büyük bir ihtiyaçtır” diye konuştu.

“İnsanların yatırım yaparken yasaların günlük değişmeyeceğinden emin olma hakkı var” ifadesini kullanan Suiçmez “iş adamının yapacağı yatırımların başına ne geleceğini bilmesi gerekiyor. Bizim Millet İttifakı içerisindeki seçim bildirilerinde de çok önemli bir kısmı hak, hukuk adalet dediğimiz hukuk güvenliği, demokrasi. Çünkü hukuk devleti anlayışı çok büyük önem teşkil ediyor. Bunu da iktidara geldiğimizde en baş sıraya yerleştireceğimizden emin olmanızı istiyoruz.” dedi.

Suiçmez ile Akgün daha sonra ilcede köy ve mahalle ziyaretleri gercekleştirerek esnaf ve vatandaşlar ile bir araya geldiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.